po raz drugi w kadrze M¦: 4 - Zambrotta, Totti, Gattuso, Materazzi.
po raz trzeci w kadrze M¦: 5 - Nesta, Cannavaro, Inzaghi, Del Piero, Buffon.
¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 27,91 lat

Hanover 12.06.2006
Nesta - Zaccardo - Gilardino - Grosso - Toni - Buffon
De Rossi - Pirlo - Cannavaro - Perrotta - Totti

W powyższym zestawieniu drużyna Włoch rozpoczęła WeltMeisterschaft'2006 grupowym meczem przeciwko Ghanie. Wygrała 2:0 po golach Pirlo i rezerwowego Iaquinty. Potem był dramatyczny mecz z USA 1:1 (gol - Gilardino, samobój - Zaccardo, czerwona kartka - De Rossi) oraz 2:0 z Czechami (Materazzi, Inzaghi). W fazie pucharowej Włosi trafili na łatw± ¶cieżkę. Wyeliminowali Australię 1:0 (gol Tottiego z karnego w 94 minucie podyktowanym za faul na Grosso), a w ćwierćfinale Ukrainę 3:0 (Zambrotta, Toni, Toni). W półfinale stoczyli porywaj±cy bój z gospodarzami Niemcami. Po bezbramkowych 90 minutach Włosi wygrali po fantastycznej końcówce dogrywki 2:0 (Grosso 118' i Del Piero 120'). W finale zmierzyli się z Francj±. Bohaterem meczu został kontrowersyjny stoper Marco Materazzi. Jedyny przedstawiciel Interu w kadrze najpierw w 19' główk± wyrównał stan meczu na 1:1, a w dogrywce sprowokował Zidana do tego stopnia, że ten zapominaj±c o wadze wydarzenia, na ¶rodku boiska wymierzył Marco cios "bykiem". Musiało się to skończyć dla kapitana Francuzów czerwon± kartk± osłabiaj±c± zespół i wielkim wstydem. Rozstrzygnięcia bramkowego w dogrywce nie było, tak więc o losach pucharu ¶wiata po raz drugi w historii decydowały karne. Włosi przystępowali do konkursu jedenastek po raz czwarty w historii World Cup. Poprzednio 3 razy (w 1990, 1994 w finale i w 1998 z Francj±) przegrywali. Tym razem zwyciężyli 5 - 3 (wszyscy strzelili celnie: Pirlo, Materazzi, De Rossi, Del Piero i Grosso, a bramkarz Buffon raz nie skapitulował przy niecelnym strzale Trezeguet'a w drugiej kolejce). WŁOCHY PO RAZ CZWARTY MISTRZEM ¦WIATA !

Italy in WC [ 18 ]: '34 '38 '50 '54 '62 '66 '70 '74 '78 '82 '86 '90 '94 '98 2002 2006 2010 2014