Coach: Thomas Soderberg i Lars Lagerbaeck

po raz drugi w kadrze MŚ: 4 - Hedman, Lucic, Henrik Larsson, Patrik Andersson.
średnia wieku pierwszej jedenastki: 28,82 lat

Saitama 2.06.2002
Henrik Larsson - Mellberg - Jakobsson - Hedman - Lucic - Alexandersson
Mjällby - Allbäck - Linderoth - Magnus Svensson - Ljungberg

Zdjęcie reprezentacji Szwecji przed jej pierwszym meczem na World Cup '2002 - z Anglią.
Trzeci mecz grupowy rozstrzygał sprawę awansu między Szwecją i Argentyną. Argentyńczykom potrzebne było zwycięstwo, Szwedom wystarczał remis, bo wcześniej zdobyli 4 punkty za remis z Anglią 1:1 (Alexandersson) i zwycięstwo z Nigerią 2:1 (Henrik Larsson 2 gole, w tym jeden z karnego). Argentyńczycy byli w nieustannym ataku na bramkę Hedmana. Jednak w 59 minucie Szwedzi wykonywali rzut wolny. Atomowy strzał Andersa Svenssona z 30 metrów znalazł drogę do argentyńskiej bramki. Na nic zdał się wyrównujący gol zdobyty przez Crespo w 88 minucie (po dobitce obronionego przez Hedmana rzutu karnego). Końcowy rezultat 1:1 oznaczał awans Szwecji i wyeliminowanie Argentyny. W 1/8 Szwecja trafiła na debiutanta z Afryki - drużynę Senegalu. W regulaminowum czasie padł wynik 1:1 (H.Larsson). W dogrywce akcja Senegalczyków w 104 minucie zakończyła się zdobyciem przez Henriego Camarę złotej bramki kończącej mecz i eliminującej Szwedów z turnieju.

Sweden in World Cup [ 11 ]: 1934 1938 1950 1958 1970 1974 1978 1990 1994 2002 2006