¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 29,64 lat

31.08.2001
Ricardo - Pedro Sabrosa - Jorge Costa - Beto - Litos - Rui Costa
Frechaut - Rui Jorge - Petit - Figo - Pauleta

Zdjęcie reprezentacji Portugalii przed World Cup 2002.
Do Korei Portugalczycy udawali się jako faworyci grupy. Byli półfinalistami rozegranych dwa lata wcze¶niej Mistrzostw Europy. W Korei przeżyli istn± hu¶tawkę nastrojów. Na pocz±tek doznali sensacyjnej porażki z USA 2:3 (gole dla Portugalii: Beto i samobójcza Agoos). Przed meczem a Polsk± trener Antonio Oliveira nie dokonał wielkiej rewolucji w składzie. Wprowadził do jedenastki obrońcę Frechaut oraz pomocnika Paulo Bento. Na ławce rezerwowych usiedli: Beto (ale zmienił Frechaut w 63 minucie) i Rui Costa (ale zmienił Joao Pinto w 60 minucie). Z Polsk±, przy lej±cym deszczu, Portugalia dała koncert gry, wygrała 4:0 po trzech golach Paulety i jednym Rui Costy. W trzecim meczu trzeba było jednak zwyciężyć gospodarzy, aby awansować. Ta sztuka się nie udała. Portugalczycy grali z Kore± jak sparaliżowani. Już w 27 minucie czerwon± kartkę za głupi brutalny atak od tyłu na Park Ji Sung otrzymał Joao Pinto. W 66 minucie boisko musiał opu¶cić po drugiej żółtej kartce Beto. W 70 minucie Koreańczycy dobili osłabion± Portugalię - Park zdobył jedyn± bramkę meczu. Portugalia płakała i przeklinała trenera Oliveirę. - Miał najlepszy zespół na ¶wiecie, a zamiast przywieĽć Puchar ¦wiata, wszystko zepsuł - stwierdzili kibice.

Portugal in World Cup [ 6 ]: 1966 1986 2002 2006 2010 2014