po raz drugi w kadrze M¦: 5 - Lehmann, Jeremies, Bierhoff, Hamann, Ziege.
¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 28,00 lat

Sapporo 1.06.2002
Hamann - Ziege - Metzelder - Jancker - Ballack - Linke
Ramelow - Schneider - Klose - Frings - Kahn

Zdjęcie reprezentacji Niemiec przed jej pierwszym meczem na World Cup 2002 przeciwko Arabii Saudyjskiej.
Niemcy zaczęli turniej od atomowego wyniku 8:0 (Klose 3, Ballack, Jancker, Linke, Bierhoff, Schneider). W drugim meczu zremisowali z Eire 1:1 (Klose), a w trzecim wygrali z Kamerunem 2:0 (Bode, Klose). W tym ostatnim meczu hiszpański sędzia Lopez Nieto pokazał rekordow± liczbę 12 żółtych i 2 czerwonych kartek (Carsten Ramelow wyrzucony z boiska w 40. minucie). W 1/8 finału Niemcy męczyli się z Paragwajem. Wygrali 1:0 po bramce Nuevilla w 88. minucie. W ćwierćfinale znów minimalnie pokonali USA 1:0 (Ballack). W półfinale gol Ballacka w 75. minucie dał zwycięstwo 1:0 nad forowan± w turnieju ekip± Korei. Lider linii pomocy niemieckiego "Pancer Mannschaft" otrzymał jednak w tym meczu swoj± drug± w mistrzostwach żółt± kartkę, co wykluczyło go z gry w meczu finałowym. W finale Niemcy ulegli Brazylii 0:2. Miroslav Klose został królem strzelców turnieju, a bramkarz Oliver Kahn został uznany najlepszym piłkarzem mistrzostw.

Germany in WC [ 18 ]: '34 '38 '54 '58 '62 '66 '70 '74 '78 '82 '86 '90 '94 '98 2002 2006 2010 2014