Suwon 16.06.2002
Casillas - Hierro - Luis Enrique - Morientes - Helguera - Baraja
Juanfran - De Pedro - Raul - Valeron - Puyol

Zdjęcie reprezentacji Hiszpanii przed meczem 1/8 z Eire.
Niechlubnym bohaterem tego meczu stał się kapitan Fernando Hierro. W ostatniej minucie, kiedy wydawało się, że Hiszpania niezagrożenie dowiezie do końca prowadzenie 1:0 (gol Morientesa w 8'), wdał się we własnym polu karnym w szarpanie za koszulki z Irlandczykiem. Sędzia Frisk (Szwecja) podyktował rzut karny, wykorzystany przez Keana. Dogrywka nie zmieniła wyniku. W rzutach karnych popisał się bramkarz Casillas. Obronił dwa strzały, jeden Irlandczyk trafił w poprzeczkę. Z Hiszpanów skutecznie strzelili Baraja, Hierro i Mendieta. Dało to im ostateczne zwycięstwo 3:2 (mimo pudeł z jedenastek Valerona i Juanfrana). W ten sposób Hiszpania dotarła do ćwierćfinału. Wcze¶niej w grupie odniosła komplet zwyciestw ze Słoweni± 3:1 (Raul, Valeron, Hierro z karnego), z Paragwajem 3:1 (Morientes 2, Hierro z karnego) i z RPA 3:2 (Raul 2, Mendieta). W walce o półfinał przyszło się zmierzyć z rewelacyjnymi gospodarzami - Kore±. Przy ewidentnej pomocy sędziego Koreańczycy ze stanem 0:0 dotrwali do rzutów karnych. Tu wyeliminowali Hiszpanię wynikiem 5:3. Z hiszpańskich egzekutorów dobrze strzelili Hierro, Baraja i Xavi, a pomylił się Joaquin.

Spain in World Cup [ 14 ]: 1934 1950 1962 1966 1978 1982 1986 1990 1994 1998 2002 2006 2010 2014