Coach: Daniel Alberto PASSARELLA - 45 lat

po raz drugi w kadrze MŚ: 4 - Chamot, Simeone, Batistuta, Ortega.
po raz trzeci w kadrze MŚ: 2 - Balbo, Sensini.
średnia wieku pierwszej jedenastki: 26,64 lat

Paris - Parc des Princes 21.06.1998
Almeyda - Sensini - Roa - Zanetti - Ayala - Chamot
Claudio Lopez - Simeone - Batistuta - Ortega - Veron

Zdjęcie reprezentacji Argentyny na mistrzostwach świata we Francji 1998 przed meczem z Jamajką.
Argentyna wygrała grupę z Japonią 1:0 (Batistuta), Jamajką 5:0 (Ortega 2, Batistuta 3) i Chorwacją 1:0 (Pineda). W 1/8 spotkała się z Anglią. Po ciężkim boju w meczu był remis 2:2 (Batistuta, Zanetti), dogrywka nie przyniosła bramek. Rozstrzygnięcie nastąpiło w rzutach karnych. W drugiej kolejce nie trafił Crespo. Ale później Roa obronił strzał Ince'a, a w piątej kolejce strzał Batty'ego i Argentyna wygrała 4:3 (skuteczni byli Berti, Veron, Gallardo i Ayala). W ćwierćfinale przeciwnikiem była Holandia. Na gola Kluiverta Argentyńczycy odpowiedzieli bramką Claudio Lopeza. W drugiej połowie czerwoną kartkę dostał Holender Numan. Jednak w 87' Ortega dał się głupio sprowokować bramkarzowi van der Sar'owi i wyleciał z boiska. Zaraz potem wspaniałą bramkę zdobył Bergkamp i Argentyna przegrała 1:2.

Argentina in WC [ 16 ]: '30 '34 '58 '62 '66 '74 '78 '82 '86 '90 '94 '98 2002 2006 2010 2014