po raz drugi w kadrze M¦: 5 - Pagliuca, Maldini, Donadoni, Berti, R.Baggio.
po raz trzeci w kadrze M¦: 1 - F.Baresi.
¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 27,36 lat

Maldini - Casiraghi - Costacurta - Berti - Pagliuca - D.Baggio
Donadoni - Albertini - R.Baggio - Mussi - Benarrivo

Zdjęcie reprezentacji Włoch na mistrzostwach ¶wiata w USA 1994.
Pocz±tek turnieju, jak często u Włochów, bardzo niemrawy. W pierwszym meczu z Eire porażka 0:1. W drugim z Norwegi± czerwona kartka dla bramkarza Pagliucy, a mimo gry w osłabieniu zwycięstwo 1:0 (Dino Baggio 69'). W trzecim meczu remis z Meksykiem 1:1 (Massaro 48'). Taki wynik dał Italii awans do fazy pucharowej z trzeciego miejsca z grupy, w której wszystkie 4 drużyny zgromadziły po 4 punkty, a odpadła Norwegia. W 1/8 finału Włosi męczyli się z Nigeri±. Długo przegrywali 0:1, zdołali wyrównać po strzale rozpaczy Roberto Baggio w 88'. O zwycięstwie 2:1 zdecydował rzut karny wykonywany w dogrywce przez Roberto Baggio. W ćwierćfinale zwycięstwo 2:1 z Hiszpani± (Dino Baggio 25', Roberto Baggio 87'). W półfinale już mniej kłopotliwe 2:1 z Bułgari± (dwie bramki Roberto Baggio w 20' i 25'). Wielki finał w Pasadenie przeciwko Brazylii. Przed gr± oba państwa miały w dorobku po 3 tytuły mistrza ¶wiata i walczyły o czwarty. Po 90 minutach gry i po dodatkowych 30 minutach dogrywki po raz pierwszy w finale M¦ utrzymał się bezbramkowy remis. O mistrzostwie rozstrzygn±ł konkurs rzutów karnych. U Brazylijczyków pomylił się tylko Marcio Santos, u Włochów aż trzech: Franco Baresi, Daniele Massaro i Roberto Baggio. Italia przegrała 2:3. Dla porz±dku dodamy, że celnie swoje jedenastki wykonali Demetrio Albertini i Alberigo Evani.

Italy in WC [ 18 ]: '34 '38 '50 '54 '62 '66 '70 '74 '78 '82 '86 '90 '94 '98 2002 2006 2010 2014