Coach: Walerij NEPOMIASZCZIJ (SOV) - 47 lat

po raz drugi w kadrze M¦: 5 - N'Kono, Bell, Onana, Kunde, Milla.
¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 27,27 lat

Neapol 1.07.1990
Makanaky - Kunde - Pagal - Massing - N'Kono - Omam-Biyik
Libiih - M'Fede - Ebwelle - Tataw - Maboang

Zdjęcie reprezentacji Kamerunu podczas Italia '90 przed ćwiercfinałowym meczem z Angli±.
Kamerun rozpocz±ł turniej w wymarzony sposób. W meczu otwarcia sensacyjnie pokonał mistrza ¶wiata Argentynę. Bramkę strzelił główk± Francois Omam-Biyik. Jednak Kamerun kończył mecz w dziewi±tkę. Z czerwonymi kartkami opu¶cili boisko najpierw Kana-Biyik, potem Massing. Zawodnicy ci nie mogli więc wyst±pić w kolejnym meczu. Z Rumuni± Kamerun wygrał 2:1, a dwie bramki zdobył rezerwowy weteran Roger Milla. Te wyniki zapewniły już Afrykańczykom awans do fazy pucharowej, toteż w spotkaniu z ZSRR nie starali się i przegrali 0:4. W 1/8 Kamerun po dogrywce wyeliminował Kolumbię 2:1, a bramki znów zdobył Roger Milla (w 106 i 109 minucie). W ćwiercfinale w Neapolu przeciwnikiem kameruńskiej rewelacji była Anglia. Po 90 minutach wynik brzmiał 2:2 (Kunde k., Ekeke), a Anglicy doprowadzili do wyrównania dopiero w 83 minucie po bramce Linekera z rzutu karnego. W dogrywce Lineker znów wykonał skutecznie karnego i ostatecznie Kamerun odpadł na tym szczeblu turnieju.

Cameroon in World Cup [ 7 ]: 1982 1990 1994 1998 2002 2010 2014