po raz drugi w kadrze M¦: 4 - Calderon, Ruggeri, Batista, Burruchaga, Giusti.
po raz trzeci w kadrze M¦: 3 - Maradona, Pumpido, Olarticoechea.
¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 27,09 lat

Mediolan 8.06.1990
Burruchaga, Jose Basualdo, Fabbri, Batista, Lorenzo, Sensini, Balbo, Ruggeri, Simon, Pumpido, Maradona.

Zdjęcie reprezentacji Argentyny przed jej pierwszym występem w Italia'90 - meczem otwarcia z Kamerunem. Obrońcy tytułu sensacyjnie przegrali 0:1. Następnie pokonali ZSRR 2:0 (Troglio, Burruchaga), zremisowali z Rumuni± 1:1 (Monzon), co dało im awans z grupy z trzeciego miejsca. W 1/8 trafili na Brazylię i pokonali j± 1:0 (Caniggia). W ćwierćfinale z Jugosławi± z dogrywk± 0:0 i awans Argentyny po karnych 3:2 (celnie strzelali Serrizuela, Burruchaga i Dezotti, nieskuteczni byli Maradona i Troglio, ale bramkarz Goycoechea nie dał się pokonać 3 razy). W półfinale mecz z gospodarzami Włochami. Po 90 minutach wynik 1:1 (Caniggia), bez goli w dogrywce (czerwona kartka dla Giustiego). W karnych zwycięstwo Argentyny 4:3 (tym razem wszyscy czterej Argentyńczycy trafiali bezbłędnie - Serrizuela, Burruchaga, Olarticoechea i Maradona - a Goycoechea nie dał się pokonać Donadoniemu i Serenie). Do wielkiego finału z RFN Argentyna przystępowała w składzie wymuszonym przez wykluczenia za dotychczas otrzymane kartki. Nie mogli zagrać: Giusti, Batista, Caniggia i Olarticoechea. W wyj¶ciowej jedenastce pojawili się więc Lorenzo, Sensini, Troglio i Dezotti. Argentyna przegrała 0:1, trac±c bramkę z karnego w 85 minucie. Wcze¶niej grała już w osłabieniu po czerwonej kartce dla rezerwowego Monzona w 65'. Na koniec z boiska wyleciał jeszcze Dezotti w 97'. Maradona i koledzy ze łzami zło¶ci odbierali srebrne medale za zajęcie drugiego miejsca.

Argentina in WC [ 16 ]: '30 '34 '58 '62 '66 '74 '78 '82 '86 '90 '94 '98 2002 2006 2010 2014