¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 29,00 lat

Queretaro 18.06.1986
Elkjaer Larsen - Lerby - Berggreen - M.Laudrup - Busk
Andersen - J.Olsen - Bertelsen - Hogh - M.Olsen - I.Nielsen

Zdjęcie reprezentacji Danii podczas Mexico'86 przed meczem z Hiszpani±.
Drużyna Danii po bardzo udanych dla niej ME'84 zyskała przydomek "rotte dynamite". Znakomit± passę występów na arenie rozgrywek międzynarodowych najwyższego szczebla kontynuowała ma M¦ w Meksyku. A przecież przystępowała do turnieju jako debiutant w finałach mistrzostw ¶wiata. Trafiła do "grupy ¶mierci" i rozprawiła się z silnymi rywalami koncertowo. Najpierw 1:0 ze Szkocj± (Elkjaer Larsen), następnie bezwzględne 6:1 z Urugwajem (Elkjaer Larsen 3, Lerby, M.Laudrup, J.Olsen), na koniec 2:0 z RFN (J.Olsen k., Eriksen). W fazie pucharowej Danii wypadło się zmierzyć z niewygodn± Hiszpani±. Na stadionie w Queretaro nast±piła jedna z większych katastrof w historii mistrzostw ¶wiata. Ustawiana na piedestale Dania poległa z Hiszpani± w niewyobrażalnym rozmiarze 1:5 (jedyn± bramkę dla Danii zdobył Jesper Olsen z karnego w 33 minucie, a była to pierwsza bramka w tym meczu, daj±ca wtedy Danii prowadzenie 1:0). Wielkie nadzieje "rotte dynamite" legły w gruzach w drugiej połowie. Debiutant mógł wracać do domu.

Danmark in World Cup [ 4 ]: 1986 1998 2002 2010