po raz drugi w kadrze MŚ: 8 - J.Toth, Csapo, Nyilasi, Törőcsik, Martos, Meszaros, Fazekas, Rab.
średnia wieku pierwszej jedenastki: 21,18 lat

Elche 22.06.1982
Varga, Törőcsik, Muller, Garaba, Pölöskei, Kiss, Kerekes, Martos, Fazekas, Meszaros, Nyilasi.

Zdjęcie reprezentacji Węgier podczas Espana'82 przed meczem z Belgią.
Węgrzy rozpoczęli turniej rewelacyjnie. W pierwszym meczu rozgromili Salvador 10:1. Było to zwycięstwo w rekordowym rozmiarze w całej historii mistrzostw świata (dziwięcioma golami jeszcze tylko w 1974 Jugosłowianie pokonali Zair 9:0). Rezerwowy Laszlo Kiss uzyskał w tym meczu hattrick'a w ciągu zaledwie 7 minut. Pozostałe gole dla Węgier zdobyli: Nyilasi 2, Fazekas 2, Pölöskei, Jozsef Toth, Szentes. W drugim meczu Węgrzy ponieśli fatalną porażkę z Argentyną 1:4 (Pölöskei). W meczu z Belgią niezbędne do awansu było zwycięstwo. Węgrzy prowadzili od 28 minuty po golu Jozsefa Vargi. Jednak na kwadrans przed końcem stracili bramkę za sprawą Alexa Czerniatynskiego. Końcowy remis 1:1 oznaczał wyeliminowanie Węgrów po pierwszej fazie.

Hungary in World Cup [ 9 ]: 1934 1938 1954 1958 1962 1966 1978 1982 1986