¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 26,64 lat

Barcelona 28.06.1982
Ceulemans - Millecamps - van den Bergh - Meeuws - Coeck - Czerniatynski
van Moer - Renquin - Plessers - Vercauteren - Custers

Zdjęcie reprezentacji Belgii podczas Espana '82 przed meczem z Polsk±.
Belgowie przybyli na Espana'82 jako aktualni wicemistrzowie Europy. Rozpoczęli znakomicie pokonuj±c w meczu otwarcia aktualnego mistrza ¶wiata Argentynę 1:0 (van den Bergh). Ciekawe, że zasłużony trener Guy Thys w tym meczu odważnie wystawił dwóch debiutantów: Mauritsa de Shrijvera i Guy Vandersmissena. W drugiej kolejce Belgowie skromnie zwyciężyli Salwador 1:0 (Coeck), dlatego w ostatnim meczu z Węgrami do awansu potrzebny im był przynajmniej remis. Bramkę wyrównuj±c± na 1:1 zdobył Czerniatyński dopiero w 76 minucie. Awans Belgia okupiła jednak dramatem w formacji obronnej. W 55 minucie kapitan zespołu Erik Gerets zderzył się z bramkarzem Pfaffem. Dla Geretsa zakończyło się to wstrz±¶nieniem mózgu. Pfaff dokończył mecz, ale w następnych spotkaniach też nie był zdolny do gry. Na mecz drugiej fazy z Polsk±, w¶ród 5 piłkarzy tylnej formacji (Custers / Renquin - L.Millecamps - Meeuws - Plessers), znajdujemy tylko jednego (Luc Millecamps) obecnego w meczu otwarcia. Belgia poniosła dotkliw± porażkę 0:3. Ostatni mecz - przeciwko ZSRR - nie dawał już żadnej nadziei na awans do półfinału. Zakończył się porażk± Belgii 0:1.

Belgium in World Cup [ 12 ]: 1930 1934 1938 1954 1970 1982 1986 1990 1994 1998 2002 2014