debiutantów w kadrze MŚ: 22
średnia wieku pierwszej jedenastki: 26,73 lat

Kourichi - Fergani - Mansouri - Dahleb - Cerbah - Guendouz
Zidane - Belloumi - Madjer - Assad - Marzekane

Zdjęcie reprezentacji Algerii przed jej drugim meczem na Espana'82 - przeciwko Austrii w dniu 21.06.82 na stadionie w Oviedo. Cztery dni wcześniej Algierczycy byli autorami jednej z największych sensacji w historii World Cup. Debiutanci na stadionie w Gijon zdołali pokonać absolutnego faworyta - reprezentację RFN 2:1 (gole: Madjer na 1:0 w 52 minucie i Belloumi na 2:1 w 88 minucie).
W drugim meczu nie poszło Arabom już tak dobrze. Przegrali z Austrią 0:2. Przed ostatnią kolejką sytuacja w grupie B była zagmantwana. Prowadząca Austria zgromadziła 4 punkty (bramki 3 - 0). Druga RFN 2 pkt. (bramki 5 - 3). Trzecia Algeria 2 pkt. (bramki 2 - 3). Algeria miała przed sobą mecz z outsiderem Chile. Dzień później Niemcy grali z Austrią. Jeżeli Algeria zdołałoby pokonać Chile trzema bramkami, to miałaby zapewniony awans bez względu na wynik RFN - Austria. Algeria wygrała z Chile 3:2 (Assad 2, Bensaoula), mimo że do przerwy prowadziła 3:0. Taki rezultat stworzył ekipom RFN i Austrii okazję do manipulacji. Dzień później w Vigo w ukartowanym meczu Austriacy przegrali 0:1. W końcowej tabeli grupy trzy drużyny miały po 4 pkt. Algeria odpadła, bo miała najsłabszy bilans bramkowy.

Algeria in World Cup [ 4 ]: 1982 1986 2010 2014