po raz drugi w kadrze M¦: 9 - Sosa, Troche, Em.Alvarez, El.Alvarez, Goncalves, Cortes, Rocha, Perez, Silva.
¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 26,27 lat

Caetano - Troche - Ubina - Goncalves - Mazurkiewicz - Manicera
Cortes - Viera - Sasia - Rocha - Perez

Zdjęcie drużyny Urugwaju podczas World Cup '66 w Anglii przed drugim meczem grupowym - w dniu 15.07.1966 na stadionie White City w Londynie przeciwko Francji. Urugwaj wygrał ten mecz 2:1 po golach młodych pomocników Pedro Rochy i Julio Cortesa (wcze¶niej przegrywał 0:1, gdy w 15 minucie karnego wykorzystał de Bourgoing). Pierwszy mecz grupowy to także sukces Celestes - zremisowali w meczu otwarcia z gospodarzami Angli± 0:0. W trzecim swoim występie nie zdołali strzelić gola słabemu Meksykowi. Remis 0:0 dał Urugwajowi pewny awans do ćwierćfinałów (z drugiego miejsca w grupie). Tu trafili na bardzo siln± drużynę NRF i polegli 0:4. Przy tym z boiska zostali usunięci Troche (w 49 minucie) i Silva (w 54 minucie). Urugwaj pod wodz± trenera Ondino Viery prezentował w turnieju ultradefensywny i brzydki futbol.

Uruguay in World Cup [ 12 ]: 1930 1950 1954 1962 1966 1970 1974 1986 1990 2002 2010 2014