¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 27,09 lat

Bazylea 17.06.1954
Mermans, Anoul, Carre, Dries, Mees, Gernaey, Houf, Coppens, van Brandt, Huysmans, P. van den Bosch.

Zdjęcie reprezentacji Belgii na M¦'54 przed meczem z Angli±.
Belgia uczestniczyła w czterech z pięciu dotychczas przeprowadzonych turniejów World Cup. Nadal nie odniosła zwycięstwa. W Szwajcarii rozegrała dwa mecze. Cech± wspóln± było to, że w każdym straciła 4 bramki. Na pocz±tek spotkała się z Angli±. W dramatycznej walce po 90 minutach wynik brzmiał 3:3 (1:0 Anoul 6', 2:3 Anoul 72', 3:3 Coppens 76'). Zgodnie z obowi±zuj±cym regulaminem w takiej sytuacji przeprowadzono dogrywkę, która wcale nie musiała wyłonić zwycięzcy. Belgia straciła bramkę w 2. minucie dogrywki, ale zaraz potem po samobójczym golu Dickinsona uzyskała remis 4:4. Taki też był ostateczny wynik tego meczu. W drugim pojedynku Belgia spotkała się z Włochami. Przegrała 1:4 (gol Anoul) i pożegnała się z turniejem.

Belgium in World Cup [ 12 ]: 1930 1934 1938 1954 1970 1982 1986 1990 1994 1998 2002 2014