Coach: Robert Glendenning (ENG) - 50 lat

debiutantów w kadrze M¦: 15
po raz drugi w kadrze M¦: 7 - Weber, Anderiesen, Van Heel, Vente, Smit, Paauwe, Van Male.
¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 26,55 lat

Van Heel - Wels - Paauwe - Mijnders - Vente - Smit - Van Spaandonck - Weber - Caldenhove - Anderiesen - Van Male

Zdjęcie reprezentacji Holandii w dniu 3.04.1938 na stadionie w Antwerpii przed meczem eliminacyjnym M¦'38 z Belgi±. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1, ale już przed nim było wiadomo, że obie drużyny uzyskały awans do finałów eliminuj±c trzeciego rywala grupowego - reprezentację Luksemburga.
Na M¦ we Francji Holandia w pierwszym swoim meczu w dniu 5.06.1938 spotkała się na stadionie w Le Hawr z wicemistrzem ¶wiata - reprezentacj± Czechosłowacji. Po 90 minutach wynik meczu brzmiał 0:0, zgodnie z regulaminem rozegrano dogrywkę, w której Czechosłowacy trafili do bramki strzeżonej przez Adri van Male trzy razy i ostatecznym rezultatem 3:0 wyeliminowali Holandię z turnieju.

Holland in World Cup [ 10 ]: 1934 1938 1974 1978 1990 1994 1998 2006 2010 2014