po raz drugi w kadrze M¦: 4 (R.Brayne, Vandeweyer, Smellinckx, Capelle)
po raz trzeci w kadrze M¦: 2 (Badjou, Voorhoof)
¶rednia wieku pierwszej jedenastki: 24,91 lat

Antwerpia 3.04.1938
R.Braine, Voorhoof, V.d.Wouwer, Badjou, Buyle, De Winter, Petit, Van Alphen, Isemborghs, Paverick, Stijnen.

Zdjęcie reprezentacji Belgii w dniu 3.04.1938 na stadionie w Antwerpii przed meczem eliminacyjnym M¦'38 z Holandi±. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1, ale już przed nim było wiadomo, że obie drużyny uzyskały awans do finałów eliminuj±c trzeciego rywala grupowego - reprezentację Luksemburga.
Na M¦ we Francji Belgia w pierwszym swoim meczu w dniu 5.06.1938 spotkała się na stadionie Colombes w Paryż z gospodarzami turnieju. Już w 35 sekundzie meczu bramkarz Badjou przepu¶cił strzał francuskiego skrzydłowego Veinante. W 16 minucie było 0:2 po golu ¶rodkowego ataku Nicolasa. Przed przerw± w 38 minucie nadzieję Belgii przyniosła kontaktowa bramka ¶rodkowego napastnika Isemborghs'a. Jednak po przerwie w 69 minucie meczu Nicolas ponownie pokonał Badjou ustalaj±c wynik meczu na 3:1 dla Francji. Po rozegraniu jednego meczu Belgia pożegnała się z turniejem.

Belgium in World Cup [ 12 ]: 1930 1934 1938 1954 1970 1982 1986 1990 1994 1998 2002 2014