debiutantów w kadrze MŚ: 20
średnia wieku pierwszej jedenastki: 24,36 lat

Raghab - Hamidu - Ali Shafi - El-Far - Rafaat - Mansour
Latif - Taha - El-Tetch - Fawzi - Helmy Mohamed Hassan

Zdjęcie reprezentacji Egiptu na mistrzostwach świata we Włoszech 1934. Egipcjanie rozegrali na tym turnieju jeden mecz. W dniu 27.05.1934 na stadionie w Neapolu dzielnie stawiali czoła reprezentacji Węgier. Do przerwy sensacyjnie remisowali 2:2 (dwa gole Fawziego w 35' i 39'). W drugiej połowie opadli z sił, stracili dwie bramki i z wynikiem 2:4 odpadli z dalszej rozgrywki.

Egipt w latach 20 i 30 XX wieku nie był drużyną nieznaną na arenie międzynarodowej. Doświadczenie zbierał poprzez regularną obecność w futbolowych turniejach olimpijskich. Egipt wystąpił na olimiadzie w 1920 roku w Antwerpii i w 1924 roku w Paryżu. W 1928 roku w Amsterdamie wyeliminował Turcję 7:1 i Portugalię 2:1. Przegrał półfinał z Argentyną 0:6, a w meczu o 3. miejsce z Włochami 3:11. W tym turnieju grali już kadrowicze z World Cup 1934: Mokhtar El-Tetch i Yacout El-Souri. Po włoskim championacie Egipt zagrał także na Olimpiadzie 1936 w Berlinie. Tu przegrali w pierwszej rundzie z Austrią 1:3, a w meczu wystąpili znani z kadry MŚ'34: Mostafa Mansour, Ahmed Halim Ibrahim, Hassan El-Far, Ali El-Sayed Kaf, Wagih El-Kashef, Helmy Mohamed Hassan, Mohamed Latif, Mostafa Taha, Mokhtar El-Tetch i Labib Mahmoud.

Egypt in World Cup [ 2 ]: 1934 1990